Generali Grubu, Avrupa’nın en saygın şirketi seçildi

Türkiye’de Dijital Pazarlama, Pazarlama, Marka Danışmanlığı ve İçerik Üretimi Ajansı Ajans Dijital Kalem’in hizmet sunduğu Generali Grubu, Institutional Investor tarafından düzenlenen Kurumsal Yatırımcı Anketi sonucunda dünyanın en saygın şirketi seçilirken, Generali Grubu İcra Kurulu Başkanı (CEO) Philippe Donnet ise sigorta sektörünün en iyi CEO’su olarak listenin ilk sırasında yer aldı.

Generali Group CEO’su Philippe Donnet, uluslararası finans alanında önemli yayınlardan biri olan ve bağımsız araştırma şirketi Institutional Investor tarafından yapılan All-Europe Executive Team 2022 yıllı sıralamasında, sigorta sektörünün “En İyi CEO”su seçildi. Generali ayrıca, en iyi mali işler direktörü-CFO, en iyi yatırımcı ilişkileri ekibi, en iyi yatırımcı ilişkileri profesyonelleri, en iyi yatırımcı ilişkileri programı, en iyi yatırımcı ilişkileri etkinliği, en iyi ESG (Çevre, Toplum ve Yönetim) ve en iyi şirket yönetim kurulu kategorilerinde de birincilik ödülüne layık görüldü.

Grup CFO’su Cristiano Borean, “En İyi CFO” olarak birincilik ödülünü alırken, Yatırımcı ve Derecelendirme Kuruluşu İlişkileri ekibi, “En İyi Yatırımcı İlişkileri Ekibi” ve “En İyi Yatırımcı İlişkileri Profesyonelleri” sıralamasında ilk sırada yer aldı. Yatırımcı ve Derecelendirme Kuruluşu İlişkileri Başkanı Giulia Raffo ve Yatırımcı İlişkileri Yöneticisi Rodolfo Svara, “En İyi Yatırımcı İlişkileri Programı” ve “En İyi Yatırımcı İlişkileri Etkinliği” kategorilerinde ödül almaya hak kazandı. Generali ayrıca “En İyi ESG – Çevre, Toplum ve Yönetim” ve “En İyi Şirket Yönetim Kurulu” kategorilerinde de birincilik ödülünün sahibi oldu.

Generali Group CEO’su Philippe Donnet şunları söyledi: “Bu önemli başarı, Generali’nin sürdürülebilir büyümesine güçlü bir şekilde bağlı olan ekibin olağanüstü profesyonel niteliklerinin, finans camiası ile devam eden olumlu diyaloğun ve ESG stratejimizin sürekli uygulanmasının bir sonucu” dedi.

bir yorum bırakın