Sigorta yaptırmak için 6 neden

İnsanların tüm varlıkları ve girişimleri risk adı verilen belirsizliklerin tehdidi altındadır. Günümüzde bir ihtiyaç ve mecburiyet haline gelen ve artık lüks bir ihtiyaç olmayan sigorta, yaşanabilecek risklere karşı sunduğu teminatlar sayesinde hem kişiler hem de kurumlar için güvence sağlıyor. Yaşamın her alanında karşılaşılabilecek olası risklere karşı önlem almak ve küçük primlerle büyük risklerin ekonomik sorumluluklarını azaltmak için sigorta yaptırılması büyük önem taşıyor. Dijital Pazarlama, Pazarlama, Marka Danışmanlığı ve İçerik Üretimi Ajansı Ajans Dijital Kalem’in iletişim danışmanlığı hizmeti sunduğu Generali Sigorta, sigorta yaptırmak için 6 nedenin yanı sıra kişi ve kurumlara güvence sağlayan sigorta çeşitlerini kamuoyuyla paylaştı.

Kişi ve kurumlara güvence sağlar

Ferdi Kaza Sigortası ve Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nın yanı sıra KOBİ’lere ve şirketlere yönelik sigortalar her bütçeye uygun seçenekleri sayesinde hem kişi hem de kurumlara güven ve güvence sağlar. Karşılaşılabilecek zararların giderilmesini sağlarken, gelecekle ilgili maddi kaygıları azaltır.

Trafik kazalarından kaynaklı hasarları karşılar

Zorunlu bir sigorta çeşidi olan trafik sigortası, eğer poliçe sahibi hatalıysa karşı tarafın kazadan kaynaklanan zararlarını karşılayacak bir sorumluluk sigortasıdır. Diğer bir deyişle trafik sigortası, trafik kazalarından sonra sigortalı aracın zarar verdiği diğer araç ya da araçlardaki maddi hasarları karşılar. Böylece araç sahibi, kaza sonucu oluşan hasarların yüksek maliyetli ödemelerinden büyük oranda kurtulmuş olur.

Kaza dışındaki faktörlere karşı da aracı güvence altına alır

Bir diğer sigorta türü olan kasko sigortası; aracın yanması, çalınması, çalınmasına teşebbüs edilmesi veya kaza sonucu oluşabilecek zararlara kadar ayrıntılı bir güvence planı sunar. Kasko sigortası sadece kaza risklerini kapsam altına almaz. Başta hırsızlık olmak üzere, yangın, deprem ve diğer doğal afetler gibi kontrol dışında meydana gelebilecek faktörlere karşı da aracı güvence altına alır.

Yurt dışında oluşabilecek kötü senaryolara karşı güvence sunar

Farklı ülkelere seyahat etmek, dinlenmeyi ve günlük telaşlardan bir nebze de olsa uzaklaşmayı sağlamasının yanı sıra başka kültürleri tanımaya, bilgi birikimini arttırmaya ve insanın kendisini keşfetmesine yardımcı olur. Ancak bazen yurt dışı seyahatler planlandığı gibi gitmeyebilir. Plan dışı oluşan risklere karşı seyahati güvence altına almanın yolu ise seyahat sigortası yaptırmaktan geçer.

Konutlara ve yaşam alanlarına güvence sağlar

Konut sigortası, ev ve içindeki eşyaları su baskını, doğal afetler, hırsızlık ve yangına kadar pek çok riske karşı koruyan kapsamlı bir sigorta çeşididir. Sanıldığının aksine çok düşük bir maliyetle ev ve eşyaları güvence altına alır. Bunun yanı sırasında, ev sahiplerinin yaptırdığı Zorunlu Deprem Sigortası (DASK) ise depremin ve deprem sonucu meydana gelen yangın, infilak, tsunami ve yer kaymasının doğrudan neden olacağı maddi zararları, belli limitler dahilinde nakit olarak karşılar.

KOBİ ve esnafların yanında yer alır

KOBİ’lere ve esnaflara yönelik sigorta türleri: yangın, doğal afetler, deprem, hırsızlık, finansal kayıplar, 3. şahıslara karşı sorumluluk, işveren sorumluluk ve birçok farklı riske karşı KOBİ ve esnafların yanında yer almaktadır. Bu sigorta türleri yaşanabilecek olumsuz koşullarda KOBİ ve esnafların müşterilerine, çalışanlarına, makinelerine, elektronik cihazlarına ve hatta işletme kârlarına dair endişelerini ortadan kaldırmaktadır.

bir yorum bırakın