Fatih SARI

Fatih SARI

Teknoloji Gazetecisi ve Köşe Yazarı

1973 yılında doğdu. Üniversite eğitimini Eskişehir Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Sinema-Televizyon bölümünde aldı. 1995 yılında yönetmen asistanı olarak profesyonel dünyaya adım attı. Aynı yıl Milliyet Gazetesi ile gazetecilik mesleğine başladı. 1998-2000 arasında Milliyet Dergi Grubu bünyesinde çıkmaya başlayan InformationWeek, 2000-2002 arasında yılında Star Gazetesi, televizyonu ve portalları için çalıştı. 2001 kriziyle birlikte PR dünyasına merhaba dedi. Bir yıl Pronto’da IBM’in metin yazarlığını, iki yıl da Medyaevi’nde Koç Bilgi Grubu’nun medya direktörlüğünü yaptı. 2005 yılında haber sorumlusu olarak katıldığı ve son olarak Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yaptığı BThaber’den 30 Nisan 2014’te ayrılan Fatih Sarı, 1 Mayıs 2014 tarihinde TechInside Yayın Koordinatörü olarak SDN ailesine katıldı. 1 Ocak 2016 itibariyle Tasarı İletişim adlı yeni oluşumun temellerini attı. Bu çatı altında medya ve teknoloji alanında çeşitli kişi ve kurumlara danışmanlık ve eğitim hizmetleri sunmaya başladı. Halen Enteprise Next’in genel yayın yönetmeni olan Sarı, Ortadoğu gazetesi kapanmadan son üç yılında haftada üç gün teknoloji sayfası hazırladı. Tülay Sarı ile evli ve Kartal isimli bir erkek çocuk babası olan Sarı, 2009-2013 yılları arasında ise Bilişim Muhabirleri Derneği’nin Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptı. Fatih Sarı ayrıca 2006-2016 yılları arasında Altın Örümcek organizasyonunda jüri olarak görev aldı.

Konuşma ve Eğitim Başlıkları

Sıfırıncı günden bu güne medya okuryazarlığı: Mağara resimlerinden bugün etkin kullandığımız sosyal medyanın etkilerine kadar dünden bu güne medya okuryazarlığı hakkında her şeye dokunacağınız ve bilgi edineceğiniz bir eğitim sizi bekliyor.

Teknoloji ve medya: Teknoloji medya, medya da teknolojinin gelişimine neler sağladı. 25 yıllık teknoloji yazarı ve 4 yıl Bilişim Muhabirleri Derneği başkanlığı yapmış Fatih Sarı, sizi bilişim ve medya dünyasında düşünsel bir seyahate çıkaracak.

Güvenlik 4.0: Evinizden bilgisayarınıza, cep telefonundan otomobilinize kadar siber hırsızların girmedikleri yer kalmadı. Peki günlük hayatta ne kadar güvendesiniz. Gelin bu sorunun yanıtı birlikte keşfedelim ve güvenli bir hayata merhaba diyelim.