Medya Satın Alma ve Planlama

Ürün veya hizmetleriniz ne kadar kaliteli, reklam mesajınız ne kadar yaratıcı olursa olsun, hedef kitleye ulaşmamızı sağlayacak olan medya araçlarının (TV, gazete, radyo, dergi, web sitesi, billboard alanları vb.) yanlış seçilmesi, mesajınızın, ürün ve hizmetlerinizin yanlış veya eksik düzeyde hedef kitlelere ulaşmasını ve istenen geri dönüşlerin elde edilememesini sağlar.

Ajans Dijital Kalem olarak sistemli bir medya analizi ve medya planlaması çerçevesinde, reklam mesajınızın istenilen hedef kitleye mümkün olduğunca etkin şekilde ulaşmasını sağlıyoruz.

Mevcut bütçeniz dahilinde ve stratejik iletişim amaçlarından yola çıkarak; ne zaman, hangi frekansta ve hangi medya araçlarının tercih edilmesi gerektiğine dair sorularınızı yanıtlıyor, oluşturduğumuz detaylı planlama ile hedef kitlelerinize ulaşmanıza öncülük ediyoruz.

Ayrıca dijital alanda ulaşılmak istenen hedef kitlelere uygun mecralara da erişerek, kurumunuz, ürün ve hizmetlerinize ait stratejilerin online alandaki bilinirliğini de artıracak medya planlama çalışmalarını baştan sonra tasarlıyor ve yönetiyoruz.