FROM THE BLOG

Y kuşağı banliyöleri tercih edecek.

Halkla ilişkiler ve sosyal medya ajansı Dijital Kalem’in iletişim hizmetleri sunduğu, Türkiye’nin ilk emlak sitesi Milliyetemlak.com’un Genel Müdürü Müge Seymen, gayrimenkul sektöründeki 2025 yılı trendleriyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Seymen’e göre 2025 yılında; akıllı ev trendi hız kazanacak, gelişmiş ofis alanlarına talep artacak ve Y kuşağı konut tercihini banliyölerden yana yapacak.

Gayrimenkul sektöründe gelecek trendlerini altyapı yatırımları, demografik değişiklikler, tüketicilerin gelişen ve değişen ihtiyaçlarının belirlediğini belirten Milliyetemlak.com Genel Müdürü Müge Seymen, 2025 yılında gayrimenkul sektöründeki 5 trendi şöyle sıraladı:

Y kuşağı banliyöleri tercih edecek

Y kuşağının iş hayatında yönetici konumunda olacağı 2025 yılında, bu kuşağın konut tercihi, şehir dışındaki konforlu ve lüks yaşam alanlarını içinde barındıran banliyölerdeki akıllı binalardan yana olacak. 

Yeni Mega kentler oluşacak

2025 yılında kent nüfusu daha da artış kaydedecek. İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerin nüfusu artmaya devam ederken, ekonomisi gelişmiş olan Bursa, Kayseri, Denizli, Antalya, Adana, Gaziantep gibi illere olan talep artacak ve bu bölgelerdeki emlak yatırımları da artacak.

Akıllı ev ve işyerlerine talep artacak

Yeni inşaat projeleri ve rezidanslar ile akıllı ev ve akıllı ofislere olan talep daha da hız kazanacak. Akıllı ev ve cihazların 2025 yılındaki geleceğiyle ilgili yapılan analizlere göre, dünya genelinde akıllı ev sensörlerindeki kullanım oranı artacak bu gelişme dünya genelinde akıllı evlerin aynı oranla yükseleceği sonucunu da beraberinde getirecek.

Yenilikçi ofis alanlarına talep artacak

Ticaretin 2025 yılında daha da gelişmesi ve şehirleşmesiyle yenilikçi ve teknolojik iş alanlarına olan talep artacak. Özellikle ortak alanların paylaşılarak kullanıldığı işyerleri daha da öne çıkacak. 

Farklı ihtiyaçlar ve öncelikler oluşacak

Nüfusun artışıyla birlikte hem genç nüfus hem orta yaşlı hem de yaşlı nüfus konut beklenti ve ihtiyaçlarına cevap arayacak. Dolayısıyla sadece Y kuşağı değil, Baby Boomer ve X kuşağı  da kendi ihtiyaç ve beklentilerine uygun talep yaratacak.  Farklı talepler ve beklentilere cevap veren gayrimenkul profesyonelleri 2025’in kazanları olacak.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir