FROM THE BLOG

Himalaya Tuzu, 84 ayrı mineral içeriyor.

Halkla ilişkiler ve sosyal medya ajansı Dijital Kalem’in hizmet sunduğu müşterileri arasında yer alan ve tuz perisi olarak bilinen Efsina’nın Genel Müdürü Özgür Özdemir, milyonlarca yıl toprak altına hapsolan, yüksek basınç altında katılaşarak kübik mineral formlar kazanan ve son yıllarda şöhreti tüm dünyaya yayılan Himalaya Tuzu hakkında merak edilen noktaları açıkladı.

Himalaya Tuzu’nun oluşumunun milyonlarca yıl öncesine uzandığını ve dünya kristal tuz yataklarından en önemlilerinden birinden elde edildiğini belirten Efsina Genel Müdürü Özgür Özdemir, sofra tuzlarının doğal ve rafine edilmemiş olarak ikiye ayrıldığını, üretim teknolojisinden dolayı rafine tuzların buharlaştırılarak elde edildiğini ve buharlaşma esnasında kaynağı deniz, göl, kaya olsa dahi tuzda mineral kayıpların meydana geldiğini ifade etti. Bundan dolayı tüketiciler tarafından rafine edilmiş tuzlar yerine doğal tuzların tercih edilmesi gerektiğini vurgulayan Özdemir, Himalaya Tuzu’nun bedenimizde bulunan tüm elementleri içermesinin yanı sıra yeryüzünde bulunan elementlerden 84 ayrı minerali de bünyesinde barındırdığını belirtti.

Himalaya Tuzu’nun molekül yapısının küçük olması nedeniyle diğer doğal yöntemlerle üretilmiş tuzlarla kıyaslandığında hücre zarından geçebilen tek ürün olduğunu belirten Özdemir, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından belirlenen günlük 5 gr. tüketim miktarının aşılmaması konusunda da uyarıda bulundu.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir