FROM THE BLOG

GIG, Türkiye pazarına giriş yaptı

Amerika ve Asya’da pek çok sigorta şirketi sahibi olan Fairfax’ın hissedarlarından biri olduğu Gulf Insurance Group (GIG), Türkiye’ye satın alma ve birleşmelerle iddialı ve güçlü bir giriş yaptı. 

Halkla ilişkiler, dijital pazarlama ve yazılım ajansı Dijital Kalem’in hizmet sunduğu, Kanada merkezli Fairfax ile Kuwait Projects Company’nin (KIPCO) ana hissedarı olduğu GIG; 2016 Haziran ayında TÜRSAB’a ait Turins Sigorta’nın % 90 hissesini satın alarak Türkiye pazarına giriş yaptı. Bu satın almanın ardından Amerika ve Asya’daki sigorta şirketlerine ek olarak; Polish RE, Odyssey RE, Advent, Singapore RE ve farklı 6 reasürans şirketiyle Lloyds sendikası lideri Brit Insurance’ın da sahibi olan Fairfax, geçtiğimiz aylarda AIG’nin 6 Latin Amerika ülkesi ve Türkiye’deki sigorta operasyonuyla 6 Doğu Avrupa ülkesindeki yenileme haklarını da satın alarak, sigorta sektöründeki son dönemin önemli satın almalarından birine imza attı. Fairfax, Türkiye özelinde hisselerini GIG’ye satarak Türkiye’de iki farklı marka yerine, iki şirketi “Gulf Sigorta” markası altında birleştirerek faaliyetlerini sürdürecek. Satın alma ve birleşme çalışmalarıyla Gulf Sigorta, yenilikçi ürünleri ve hizmet anlayışıyla Türkiye pazarında etkin bir rol alacak.

Halkla ilişkiler, dijital pazarlama ve yazılım ajansı Dijital Kalem ve hizmet alanlarıyla ilgili detaylı bilgi için: www.ajansdijitalkalem.com 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir