FROM THE BLOG

10 küçük dokunuşla daha keyifli bir çalışma masası…

Masa başı bir işi olanlar bilir, günün neredeyse tamamı çalışma masasında geçer. Hal böyle olunca çalışma masasındaki düzen ve tercih edilen aksesuarlar da iş psikolojisi üzerinde önemli rol oynar.

Ajans Dijital Kalem’in halkla ilişkiler ve basın iletişimi hizmetleri sunduğu, Türkiye’nin ilk ve tek el işi hobi platformu Hobium.com, daha keyifli bir çalışma ortamı için herkesin kolaylıkla uygulayabileceği 10 pratik öneri sunuyor… Tamamen sizi yansıtan, kendi zevkinize göre dekore edeceğiniz bir çalışma masası sadece sizi değil, çevrenizdeki çalışma arkadaşlarınızı da motive ederek, mutlu bir çalışma ortamı sunacaktır… Hobium.com uzmanlarına göre, daha keyifli bir ofis masası için: 

  1. Çalışma ortamınızı kişiselleştirmeye sevdiklerinizin fotoğraflarıyla başlayabilirsiniz. Kolayca hazırlayacağınız çerçevelere yerleştireceğiniz fotoğraflar, stres anlarında sizi rahatlatacaktır.
  2. Çalışma alanınız darsa, dilerseniz üzerini de süsleyebileceğiniz ufak bir ayna ile hem daha geniş bir görünüm elde edebilir hem de masanızın havasını değiştirebilirsiniz. Arada dünyanın en güzel şeyine; kendinize, göz atabilme şansı da cabası…
  3. Renksiz ve tekdüze ofis eşyaları herkesi sıkar. İşe her gün kullandığınız eşyaları kendinize göre yeniden yorumlamakla başlayabilirsiniz. Örneğin dosya tutucu ve kalemliğinizi biraz renklendirmek hoş olmaz mı? Bunun için basit kanaviçe motiflerini tercih edebilirsiniz.
  4. Çay ya da kahve, çalışırken olmazsa olmazların başında gelir. Fincanınıza karakter kazandırmak da öyle… Üstelik yapacağınız şey çok basit, deseninizi seçin, çizin, renklendirin ve fırınlayın.
  5. Mouse pad deyip geçmeyin; maharetli elleriniz ve yaratıcılığınız bir araya gelince, normal bir mouse pad’i usta bir ressamın tuvaline dönüştürebilir!
  6. Masanızda minyatür bir evren kurmak hoş olmaz mı? Minyatür bitkiler, figürler ve bir fanusla kendi mini evreninizi oluşturabilirsiniz. Belki hayalini kurduğunuz tatili canlandırırsınız teraryumunuzda, kim bilir? 
  7. Güzel geçen bir iş günü, karmakarışık kablolar yüzünden kabusa dönmesin. Tüm kablolarınızı derli toplu muhafaza etmek için yalnızca birkaç tutacak kullanmak yeterli…
  8. Yalnızca kablolar değil, masanızda bulunan ufak tefek gereçler de dağınık kalmasın. Kağıt kutulardan, boş konserve kutularından ya da kullanmadığınız kavanozlardan düzenleyicinizi kendiniz yapabilirsiniz.
  9. Oturarak çalışanların en önemli sorunlarından biri de vücut duruş bozuklukları… Bunun önüne geçmekse yine sizin elinizde ve çok kolay! Daha rahat ve doğru oturuş için bir yastıkla belinize güç verin. Tabii ki yine kendi tarzınızda…
  10. Soluk renkli ofis dolapları bizce de hiç çekici değil! Bunun yerine görünür kısımları kaplamaya ne dersiniz?

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir